depilacja

Trwałe usunięcie włosów ,,na życzenie”

W dzisiejszych czasach każda kobieta chce, aby jej skóra była gładka i jędrna. Jednak także mężczyźni depilują poszczególne miejsca na ciele. Rodzajów depilacji jest wiele, jednak w ostatnim czasie bardzo rozpowszechnił się jeden tym depilacji, który jest przede wszystkim trwały. Nazywa się depilacją laserową i można ją przeprowadzić w większości salonów kosmetycznych.

Depilacja laserowa – z czym to się je?

Depilacja laserowa jak sama nazwa wskazuje – opiera swoje działanie na specjalnym laserze, którego wiązka światła w odpowiedniej długości fali oraz czasie trwania impulsu oddziałuje na skórę. Mechanizm działania opiera się głównie o przekształcenie energii świetlnej w cieplną. Laser ustawiany jest na odpowiednią długość fali(najczęściej od 700-1000nm). Wiązka światła naświetla skórę i napotyka na swojej drodze melaninę. Ma ona zdolność do wyżej opisanego przekształcenia energii świetlnej w cieplną – mówiąc prościej nagrzewa się. Ta temperatura będzie bezpośrednio oddziaływać na cebulki włosa uszkadzając ich strukturę. Dzięki temu zostaną one uszkodzone na dobre i nie będą w przyszłości produkować włosów co da efekt trwałej depilacji.

Jednak aby depilacja została przeprowadzona prawidłowo powinna to robić osoba, która zna się na rzeczy..

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Ustawienie parametrów lasera kluczowym elementem zabiegu

Ustawienie parametrów lasera jest bardzo ważne. Aby dobrze przeprowadzić zabieg należy zrobić dokładny wywiad pacjenta i przeanalizować jego karnację oraz kolor włosów. Każdy pacjent jest inny, dlatego trzeba analizować go personalnie. Osoby z ciemniejszą karnacją charakteryzują się większą ilością absorbującej melaniny, dlatego moc lasera powinna być dla nich mniejsza. Więcej melaniny to więcej rozgrzanych struktur uszkadzających cebulki włosa. Jasna karnacja zaś posiada mniej melaniny, dlatego moc lasera powinna być dla nich większa.

Jednak warto zwrócić uwagę na to, że moc lasera powinna iść w parze z czasem trwania impulsu. Jasna skóra jest bardziej narażona na oparzenia niż skóra ciemna, dlatego czas trwania zabiegu powinien być krótszy aby nie uszkodzić skóry pacjenta/pacjentki.