Kompleks odstających uszu u dzieci operacja plastyczna Derm Estetyka

Wszystko o operacyjnej korekcie odstających uszu u dzieci

Odstające uszy w przypadku dziecka dla nas wyglądają słodko. Co więcej, ten mankament urody w ogóle nie jest jakoś bardzo zauważalny. Jednakże warto pomyśleć o przyszłości malucha. Gdy pociecha pójdzie do szkoły może stać się obiektem uwag rówieśników. Pamiętaj o tym, że dzieci potrafią być bezlitosne i do bólu szczere, jeśli chodzi o inność drugiego człowieka. Dlatego może warto pomyśleć o operacji plastycznej niwelującej problem odstających uszu u dziecka. Sprawdź, na czym polega i z czym się wiąże.

Jakie są najczęstsze powody odstających uszu?

Za problem odstających uszu w ogromnej mierze odpowiada genetyka. Wystarczy, że jeden z rodziców cierpi na ten kłopot, aby u dziecka także się to ujawniło. W takim przypadku uszy znajdują się kilka centymetrów od głowy. Wystarczą dwa centymetry, aby problem zakwalifikować do odstających uszu. Natomiast za ogólny kształt tej części anatomicznej u człowieka odpowiada szkielet chrzęstny. Ważną przyczyną może być też duży rozmiar lub też niewłaściwe zagięcie w łonie matki.

Na czym polega zabieg korekcji odstających uszu u dziecka?

Zabieg korekcji odstających można przeprowadzić u dziecka, które ukończyło 14 rok życia. Operacja nosi miano otoplastyki. Najprościej rzecz ujmując, zabieg polega na przecięciu skóry za uchem, odcięciu chrząstki, a następnie wyrzeźbieniu kształtu nowej grobelki. Jest to miejsce prawidłowego zagięcia małżowiny usznej. Narzędziem, które pozwala na wykonanie tego zadania, jest specjalny pilniczek. Lekarz przeprowadzający operację tworzy nowe złamanie chrząstki. Na koniec zakłada szwy, które pozwalają na jej przytrzymanie. Operację wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu uszy przez pewien czas przytrzymuje się specjalną opaską uciskową. Zaczerwienienie i ogólny obrzęk ustępują po upływie dwóch tygodni. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego rodzaju zabiegu, odwiedź stronę https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html/ – na pewno treści tam zawarte rozwieją wszystkie twoje wątpliwości i dadzą odpowiedź na wciąż nurtujące pytania.

Odstające uszy u dzieci korekta uszu w Derm Estetyka

Jakie korzyści może przynieść zabieg odstających uszu?

Zabieg odstających uszu może przynieść dziecku wiele korzyści. Po pierwsze zwiększy pewność siebie pociechy. Co więcej, maluch pozbędzie się kompleksów i będzie pewnie czuć się wśród rówieśników. Operacja poprawia przede wszystkim kształt i proporcje uszu. Istotne jest też to, że daje ona długotrwały efekt.

To, co dla innych wadą, dla niektórych może okazać się zaletą

Pamiętaj jednak o tym, że niezależnie od wszystkiego trzeba to dobrze przemyśleć. Obecnie ceni się osoby, które wyróżniają się specyficzną urodą. Osoby z przerwą między zębami lub odstającymi uszami właśnie osiągają sukces na przykład w modelingu. To, co dla innych jest wadą, dla drugich może okazać się zaletą. Dlatego dobrze przemyśl sprawę i porozmawiaj ze swoją pociechą. Wszystko zależy od tego, jak ona się z tym czuje. W przypadku, gdy nie stanowi to dla niej żadnego problemu, warto temat zostawić. Natomiast, gdy odstające uszy są dla dziecka powodem do płaczu, strachu przed pójściem do szkoły i dużego dyskomfortu warto zdecydować się na ten krok i wybrać odpowiednią i rekomendowaną placówkę. Jedną z nich jest Derm-Estetyka – gabinet chirurgii plastycznej w Gdyni, który zatrudnia najwyższej klasy specjalistów i oferuje kompleksowe podejście zwalczania kompleksów na punkcie właśnie odstających uszu. Daj swojemu dziecku prawo do samodzielnego podjęcia decyzji. Czternasty rok życia to odpowiedni czas na pierwsze ważne wybory, szczególnie związane ze swoim wyglądem.