catering dietetyczny

Catering dietetyczny – rodzaje diet i zalety

Tempo życia staje się coraz szybsze, dlatego wielu osobom brakuje czasu na robienie zakupów spożywczych oraz planowanie i przygotowywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków. Doskonałym wyjściem w takiej sytuacji jest catering dietetyczny, dostarczany do domu lub miejsca pracy.

Zalety cateringu dietetycznego

Jednym z największych plusów stosowania cateringu dietetycznego jest oszczędność czasu. Codzienny pośpiech często sprawia, że sięgamy po słodycze i fast foody, aby zaspokoić głód. Skutek jest jednak odwrotny do zamierzonego. Dieta bogata w tłuszcze nasycone i cukry proste sprawia, że poziom glukozy we krwi gwałtownie podnosi się i spada, dlatego uczucie głodu szybko powraca. Stosowanie cateringu dietetycznego zapewnia stały dostęp do zbilansowanych dań, co sprzyja regularności posiłków. Dopuszczanie do pojawiania się silnego głodu sprzyja kompulsywnemu objadaniu się i utrudnia redukcję wagi. Jadłospisy są przygotowywane przez dietetyka, dlatego posiłki dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. W procesie odchudzania i zachowania zdrowej sylwetki istotny jest także rozkład kalorii w ciągu dnia. Codzienny pośpiech często sprawia, że posiłki są zbyt małe i nieregularne, a większość energii zostaje dostarczona wieczorem, po powrocie do domu. Dieta pudełkowa pozwala zachować zdrowy rozkład kalorii: śniadanie 25%, drugie śniadanie 15%, obiad 35%, kolacja 25%.

Rodzaje diet pudełkowych

Wybór odpowiedniego wariantu jest zależny od aktywności fizycznej, stanu zdrowia oraz preferowanej liczby posiłków. Najbardziej uniwersalną opcją jest dieta Standard. Zawiera mięso, ryby, warzywa, owoce, zboża, produkty roślinne i mleczne oraz jest dostępna w siedmiu wariantach kalorycznych. Przygotowywanie zbilansowanych posiłków do pracy przysparza wielu osobom trudności. W takiej sytuacji, warto zdecydować się na dietę Office Box, obejmującą I i II śniadanie oraz obiad. Coraz większa popularność pracy zdalnej sprawia, że dużo czasu spędzamy w domu. Dieta Home zawiera trzy sycące posiłki, zapobiegające dojadaniu, któremu sprzyja stały dostęp do jedzenia w domowym zaciszu.

Catering dietetyczny Poznań jest również pomocny w żywieniu osób aktywnych fizycznie. Diety Sportowa i Sport Pro dostarczają łatwo przyswajalnego białka, które zapewnia prawidłowy wzrost masy mięśniowej, węglowodanów – będących źródłem energii oraz tłuszczów, wspomagających działanie układu nerwowego i prawidłową gospodarkę hormonalną.

Wiele osób wyklucza ze swojej diety konkretne składniki odżywcze lub modyfikuje ich proporcje, ze względów zdrowotnych lub moralnych. Dużą popularnością cieszą się dieta Wegetariańska i Wege+Fish. Pierwsza z nich składa się z warzyw, owoców, orzechów, zbóż, roślin strączkowych, nabiału i jaj, a druga dodatkowo zawiera ryby i owoce morza. Dieta wegetariańska może zapewniać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale musi być odpowiednio zbilansowana. Obecność roślin strączkowych, nabiału i jaj chroni przed niedoborami białka. Osoby, które są uczulone na ryby lub wykluczają je ze względu na walory smakowe, powinny sięgnąć po dietę No Fish. Źródłem białka są w niej mięso i produkty mleczne.

Coraz częstszym problemem staje się insulinooporność, która jeśli nie jest kontrolowana, prowadzi do cukrzycy typu II. Dieta z niskim indeksem glikemicznym pozwala na uniknięcie gwałtownych wahań stężenia glukozy we krwi, dzięki obecności świeżych warzyw i owoców, produktów zbożowych i roślin strączkowych. Jeszcze większemu ograniczeniu węglowodanów służy dieta ketogeniczna. Zwiększona ilość tłuszczu w diecie sprawia, że ciało wchodzi w stan ketozy i spala tłuszcz, aby pozyskać energię, co sprzyja procesowi odchudzania. Osoby, które chcą wspomóc proces oczyszczania i regeneracji organizmu, mogą zdecydować się na detoks sokowy. Tłoczone na zimno soki są źródłem antyoksydantów i błonnika pokarmowego.

Catering dietetyczny z dostawą do domu

Jedną z największych zalet diety pudełkowej jest wygoda. Posiłki są dostarczane prosto do domu lub miejsca pracy. Catering dietetyczny Loveat jest dostępny w wielu dzielnicach Poznania (Antoninek-Zieliniec, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Górczyn, Grunwald, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady, Ostrów Tumski-Śródka, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie, Świerczewo, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Zielony Dębiec, Żegrze) oraz okolicznych miejscowościach (Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Komorniki, Mosina, Głuchowo, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Swadzim, Suchy Las).