gabinet kosmetyczny

Sterylizacja w gabinecie kosmetycznym

Wykonywane w gabinetach urody zabiegi kosmetyczne czy fryzjerskie powinny spełniać wszystkie wymogi higieny i tym samym zapewniać klientom stuprocentowe bezpieczeństwo. Niezwykle ważne jest to, aby używane narzędzia były zawsze dokładnie wysterylizowane. Poszczególne sterylizatory kosmetyczne potrafią skutecznie eliminować ryzyko wystąpienia zagrażających ludzkiemu zdrowiu bakterii chorobotwórczych. Powinny one obowiązkowo znajdować się na wyposażeniu każdego studio urody.

Na czym polega sterylizacja narzędzi kosmetycznych?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi sterylizacja narzędzi kosmetycznych musi odbywać się obowiązkowo w każdym gabinecie urody. Proces ten pozwala uzyskać zupełnie jałowe narzędzia, a więc pozbawione wszelkich niebezpiecznych mikroorganizmów. Podczas sterylizacji są one bowiem dokładnie likwidowane poprzez użycie gorącego powietrza lub pary.
Sterylizacji powinny być regularnie poddawane wszystkie narzędzia, których wykorzystywanie podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych, wiąże się z naruszeniem ciągłości tkanek i które to w związku z tym mają kontakt z krwią. Pośród wielu narzędzi, które wymagają sterylizacji, można wymienić:

  • pilniki
  • cążki
  • nożyczki
  • pęsety
  • szczypce
  • frezy

Sterylizacja to ważny proces, który niejednokrotnie pozwala uniknąć groźnych dla zdrowia a często nawet życia patogenów, które to potrafią bardzo szybko się przenosić.

Jakie sterylizatory są niezbędne w każdym studio urody?

W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinien koniecznie znajdować się wysokiej jakości sterylizator powietrza. Urządzenie to działa niezawodnie zarówno na znajdujące się w pomieszczeniu bakterie, jak i grzyby czy pleśnie. Jest ono wyposażone w filtr z aktywnym węglem, dzięki któremu z powietrza znikają wszystkie uporczywe nieczystości. Skuteczność sterylizacji powietrza wykonywana z pomocą wysokiej jakości urządzenia jest nie do podważenia. Czym dłużej powietrze jest oczyszczane, tym istnieje większa pewność, że można oddychać w pełni bezpiecznym dla zdrowia powietrzem.

Kolejnym urządzeniem, które powinno obowiązkowo znajdować się na wyposażeniu każdego gabinetu, w którym są wykonywane zabiegi kosmetyczne czy fryzjerskie jest autoklaw kosmetyczny. Służy on do sterylizacji pęset, cążek, radełek, szczotek, grzebieni oraz wielu innych narzędzi kosmetycznych.

Oferowane na rynku sterylizatory są wyposażone w różnorodne programy dezynfekcji, która odbywa się przy zastosowaniu poszczególnych metod. Ich stosowanie zapewnia wszystkim klientom bezpieczne korzystanie z usług świadczonych w poszczególnych salonach urody.