soczewki kontaktowe

Co ile wymienia się płyn do soczewek?

Osoby, które wybrały soczewki kontaktowe, powinny zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest ich prawidłowe zdejmowanie, zakładanie i odpowiednia pielęgnacja. Prawidłowe czyszczenie zapewnia bowiem odpowiedni poziom higieny i sterylności, co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia oczu. Właśnie dlatego tak ważny jest dobrej jakości płyn do soczewek kontaktowych. Jak często należy go wymieniać, aby soczewki były idealnie czyste? W jaki sposób należy go używać? W poniższym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Płyn do soczewek kontaktowych — dlaczego jest potrzebny?

Zakup dobrej jakości płynu do czyszczenia soczewek to podstawa. Przyda się także specjalny pojemniczek, w którym umieszcza się ciecz wraz z soczewkami. Osoby, które używają szkieł korekcyjnych wielkorotnego użytku, powinny szczególnie dbać o sterylność soczewek. A do tego potrzebny jest specjalny płyn. Jeżeli zaniedbają regularne czyszczenie swoich soczewek, narażają się na ryzyko infekcji i podrażnienia oczu. Należy pamiętać, że na soczewkach mogą się pojawić bakterie i osady, które mogą wywołać różne choroby oczu. Aby uniknąć w przyszłości dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości narządu wzroku, zakup odpowiedniego płynu do soczewek jest koniecznością.

Jaki płyn do szkieł kontaktowych?

Osoby, które noszą rekomendowane przez specjalistów soczewki marki ACUVUE, powinny wybrać płyn tej samej marki, ponieważ jest on kompatybilny z dwutygodniowymi soczewkami producenta. Wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny ACUVUE™ RevitaLens idealnie nadaje się do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych ACUVUE®. To produkt o znakomitych właściwościach:

  • oferuje podwójną technologię dezynfekującą, która błyskawicznie zabija szkodliwe zarazki i bakterie;
  • zapewnia komfortowe użytkowanie soczewek przez cały dzień.

Przed przystąpieniem do czyszczenia soczewek należy pamiętać o kilku zasadach:

  • dokładnie umyj ręce;
  • przed każdym użyciem wypełnij czystym płynem dezynfekującym pojemnik do soczewek;
  • wyczyść soczewki w zagłębieniu dłoni;
  • wypłucz je i umieść w czystym pojemniku ze świeżym płynem dezynfekującym.

Bardzo ważne jest zapoznanie się z instrukcją, dołączoną do płynu dezynfekującego. W przypadku czyszczenia soczewek kontaktowych ACUVUE należy zamknąć szczelnie pojemnik z płynem na minimum 6 godzin. Po tym czasie należy umyć dokładnie ręce, osuszyć je, wyjąć z pojemnika soczewki, ponownie je opłukać i wyczyścić. Po wyjęciu soczewek z pojemnika i ich założeniu należy wylać zużyty płyn, a sam pojemnik opłukać świeżym płynem i wyczyścić. Bardzo ważne jest sprawdzanie daty ważności na opakowaniu płynu, który powinien być zużyty w ciągu 90 dni od otwarcia butelki.

Co ile wymienia się płyn do soczewek?

Płyn do soczewek ACUVUE™ RevitaLens doskonale się sprawdzi do codziennej pielęgnacji soczewek. To wysokiej jakości produkt, który dba o sterylną czystość Twoich dwutygodniowych soczewek, a tym samym o zdrowie i komfort Twoich wyjątkowych oczu. Więcej informacji o naszych produktach znajdziesz na stronie: https://www.acuvue.pl

Wymiana płynu do soczewek powinna się odbywać każdego dnia, bo tylko wtedy zapewnisz swoim oczom dobre widzenie i zdrowie.