sklep z perukami

Peruki medyczne w trakcie chemioterapii – gdzie kupić?

Wśród pacjentów i pacjentek onkologicznych aż 65% z nich boryka się z utratą włosów, jako skutek uboczny chemioterapii. Łysienie często negatywnie oddziałuje na strefę psychiczną, która i tak jest już nadwyrężona w tak trudnym czasie. Pacjenci po utracie włosów zmagają się z kompleksami, spadkiem pewności siebie i znacznym obniżeniem nastroju. Peruka medyczna to rozwiązanie, które może pomóc w pracy nad odbudowaniem swojej samooceny. Gdzie najlepiej szukać dobrej jakościowo peruki medycznej?

Stacjonarny sklep z perukami – czy warto?

W większych miastach w Polsce możemy spotkać salony stacjonarne specjalizujące się w produkcji i sprzedaży peruk medycznych. Zaletą wizyty w takim sklepie jest możliwość porównania różnych typów produktów. Peruki syntetyczne różnią się od naturalnych fakturą włosa i sposobem układania. Warto przymierzyć modele z różnymi rodzajami czepków, aby sprawdzić, w którym czujemy się najwygodniej. Peruka po chemioterapii powinna być jak najlepiej dopasowana i zapewniać poczucie stabilności podczas codziennych sytuacji. Medyczne peruki to produkty wysokiej jakości, które nie podrażnią nawet wrażliwej skóry głowy. Minusem wizyty w salonie stacjonarnym jest ograniczony asortyment. Niewiele salonów daje możliwość zamówienia innych modeli do przymierzenia, bez gwarancji dokonania zakupu z naszej strony. Zdecydowanie polecamy jednak wybranie się do sklepu dla wykonania naszego pierwszego kontaktu z perukami.

Peruki – sklep internetowy

Szeroki wybór peruk medycznych oferują salony internetowe. Wiele z nich daje swoim klientom długi czas na zwrot, aby spokojnie przymierzyć perukę w zaciszu domowym i odesłać ją w razie niedopasowania. Peruki medyczne dostępne na stronach internetowych zawierają szczegółowe opisy. Znajdziemy tam podstawowe informacje na temat konkretnych peruk, takie jak typ czepka i włosów, oraz rady dotyczące pielęgnacji czy przechowywania. Peruki medyczne to produkty, które powinny być wykonane ze szczególną precyzją, aby nie zranić uwrażliwionej po utracie włosów skóry głowy. Warto zapłacić więcej, ale otrzymać produkt spełniający wszelkie wymagania, wykonany przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Peruki dostosowane do potrzeb pacjentów onkologicznych znajdziesz na Hairly. W asortymencie dostępne są peruki syntetyczne oraz naturalne z włosów różnego pochodzenia, m.in. słowiańskiego czy brazylijskiego. Każdy model został wykonany ze szczególną dbałością o detale, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientek.