implant

Od czego zależy cena implantów stomatologicznych?

Być może już wpisywaliśmy w wyszukiwarkę internetową Google hasło: Implanty ceny. Jednak implant implantowi nierówny. Od czego zależy ostateczny koszt wykonania usługi?

Implanty stomatologiczne cena

Kosztem implanta nie jest sam produkt, który trzeba osadzić w ciele pacjenta – to oczywiste. Na ostateczną cenę wpływa jednak bardzo dużo zmiennych. Niektóre da się bardzo łatwo zauważyć, inne niekoniecznie.

Skoro jednak już mowa o wszczepianym w żuchwę lub szczękę implancie, to w pierwszej kolejności skupmy się na nim. Za jego cenę odpowiada:

  • technologia produkcji – jak w wielu gałęzi nauki – nowoczesne techniki w wielu przypadkach kosztują więcej,
  • renoma producenta – implanty zębowe są na tyle charakterystycznym produktem, że zostają z nami przez całe życie i są jednocześnie codziennie mocno eksploatowane przy okazji jedzenia – z tego powodu gabinety biorą produkty ze sprawdzonych i renomowanych miejsc,
  • jakość implantu – jak wspomnieliśmy – implanty są co do zasady wstawiane na stałe. Z tego powodu niektóre gabinety takie jak impladent, w trosce o dobro pacjenta i minimalizowanie możliwych komplikacji zdecydowały się tylko na korzystanie z produktów premium,
  • rodzaj i ilość implantów w przypadku utraty większej liczby zębów obok siebie – istnieje możliwość np. w miejscu utraty trzech zębów użycia dwóch implantów (zamiast jednego więcej) do zamocowania mostu.

Koszt implantów stomatologicznych – co oprócz samego implantu?

Poszukując odpowiedzi na temat samego implantu, mogliśmy mieć także na myśli całą usługę jego wstawienia. Od czego (oprócz samego produktu) ona zależy?

  • Doświadczenie zespołu wstawiającego implanty i jego umiejętności – Jeśli kliniką kieruje doświadczony i ceniony specjalista, możemy mieć pewność, że nasze uzębienie oddajemy w dobre ręce. Gdańską placówką Impladent kieruje doktor nauk medycznych Adam Ziemlewski – ceniony na całym świecie wykładowca z dziedziny implantologii.
  • Diagnostyka i przygotowanie do zabiegu – w klinice Impladent zawsze jest wykonywana tomografia 3D. Lekarze planują pozycję implantów na wirtualnym modelu czaszki. W niektórych przypadkach (lub gdy pacjent sobie tego zażyczy) powstaje precyzyjny szablon. Lekarze muszą ocenić jakość i ilość tkanki kostnej, ocenić stan dziąseł itp. Może się także okazać, że konieczne będą jakiegoś typu rekonstrukcje.
  • Opieka pooperacyjna – niektóre operacje wymagają odpoczynku i „dojścia do siebie” na terenie placówki – taka możliwość jest także w gdańskim Impladencie, gdzie znajduje się luksusowy pokój pozabiegowy.

Więcej informacji: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty/