wyszczuplanie sylwetki

Dieta, ćwiczenia, zabiegi medycyny estetycznej – jak zadbać o szczupły brzuch?

Płaski brzuch bez fałdek i zbędnego tłuszczu to coś, o czym marzy zdecydowana większość ludzi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jego właściciela zwykle postrzega się jako osobę zdrową, wysportowaną i zadbaną.

Dieta na płaski brzuch

Dieta to pierwsza rzecz, od której należy rozpocząć walkę o płaski brzuch. W końcu nie bez powodu mówi się, że brzuch robi się w kuchni. Jadłospis nie jest skomplikowany, potrafi są smaczne i proste w przygotowaniu. Wystarczy do codziennego menu wprowadzić większą ilość warzyw, błonnika i innych lekkostrawnych produktów. Smażenie zastąpić gotowaniem na parze, pieczeniem lub grillowaniem. Warto także znacznie zwiększyć ilość wypijanej wody, a ograniczyć słodycze, alkohol i śmieciowe jedzenie.

Aktywność fizyczna a płaski brzuch

Niegdyś myślano, że aby pozbyć się oponki i nadmiaru tłuszczu na brzuchu wystarczy robić dużą ilość brzuszków. Jeśli na brzuchu występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, konieczne będzie pozbycie się kilku nadprogramowych kilogramów. Nie ma jednego ćwiczenia, które pomoże zgubić ją tylko i wyłącznie w okolicach brzucha. Warto wykonywać treningi całego ciała, z dodatkowym ćwiczeniem na problematyczną partię ciała, naprzemiennie z treningami cardio.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Istnieje wiele zabiegów, które ułatwiają pozbycie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Dobierane są one indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od wielkości oponki i ilości nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Wszystko po to, by modelowanie sylwetki przyniosło jak najlepsze efekty.

Jeśli problem dotyczy głównie dolnej części brzucha i jest krótkotrwały, zaleca się wykonanie nieinwazyjnego, komfortowego zabiegu, który znacząco wpływa na stopień rozbicia tkanki tłuszczowej, a przy tym stymuluje komórki tłuszczowe do jego uwalniania. Accent Prime to właśnie zabieg tego typu. Łączy w sobie nowoczesną technologię ultradźwiękową z falą radiową, nie wymaga rekonwalescencji, ani specjalnego przygotowania. Dlatego pacjenci bardzo chętnie z niego korzystają.

Kolejny, bardzo popularny sposób na płaski brzuch, to zabieg Icoone. Jest to nie tylko naukowe podejście do nieinwazyjnego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także nowa i bardzo skuteczna metoda modelowania sylwetki. Opiera się na technikach masażu endermologicznego. Podczas pełnego ruchu jednej głowicy, skóra otrzymuje aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm². To prawdziwa rewolucja w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Płaski brzuch – jak uzyskać najlepsze efekty?

Każdy z wymienionych sposobów w dużym stopniu wpływa na to, jak wygląda nasz brzuch. Aby jak najszybciej spełnić marzenie o płaskim, wyrzeźbionym w brzuchu należy połączyć dietę, aktywność fizyczną i zabiegi medycyny estetycznej. Jest to najlepszy sposób, by rozbić i zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową, a przy tym delikatnie wyrzeźbić mięśnie brzucha.