otyłość

Mysimba – podstawowe informacje

Otyłość uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Nieprawidłowe i nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej może prowadzić do wielu chorób towarzyszących. W czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na nadwagę bądź otyłość, duży nacisk kładzie się na poszukiwanie nowych leków umożliwiających skuteczną walkę z nadmiarowymi kilogramami. Jednym ze skutecznych farmaceutyków jest Mysimba, lek o przedłużonym uwalnianiu stosowany w leczeniu osób dorosłych.

Jak działa Mysimba?

Mysimba to lek przeznaczony do leczenia osób dorosłych, których wskaźnik BMI wynosi co najmniej 27 kg/m2 i dodatkowo występuje przynajmniej jedna dolegliwość, dyslipidemia, cukrzyca typu II lub nadciśnienie tętnicze. Mysimba jest lekiem złożonym, zawiera dwie substancje czynne: naltrekson i bupropion. Substancje te oddziałują wzajemnie na siebie. Lek ma działanie ośrodkowe, działa na jądro łukowane podwzgórza i obszar mezolimbiczny – obszary związane z kontrolą ilości przyjmowanego pokarmu i utrzymania homeostazy energetycznej organizmu. Skutkiem tego jest zmniejszenie uczucia łaknienia i w konsekwencji utrata wagi.

Dawkowanie i możliwe skutki uboczne

Lek stosuje się doustnie, tabletkę należy popić wodą. Lek ten stosuje się w odpowiednim schemacie, stopniowo zwiększając dawkę. Okres zwiększania dawki wynosi z reguły 4 tygodnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W celu nabycia leku, potrzebna jest mysimba recepta przepisana przez lekarza. Jeśli podczas terapii doszło do pominięcia dawki leku, nie należy jej przyjmować jej z opóźnieniem.

Wśród skutków ubocznych wymienia się uczucie niepokoju, bezsenność i ból głowy, ale także dolegliwości ze strony układu pokarmowego (bóle brzucha, wymioty, nudności, problemy z wypróżnianiem) i układu narządu ruchu (ból mięśni i stawów).

Przeciwwskazania do stosowania leku

Zabronione jest stosowanie leku u osób, u których występuje alergia na substancję czynną lub pomocniczą leku, Ponadto nie jest zalecane stosowane Mysimby u osób, u których nadciśnienie tętnicze nie zostało uregulowane, u osób cierpiących na padaczkę, nadużywającym alkoholu, mającym nowotwór lub uszkodzoną wątrobę, bądź też cierpiących na zaburzenia psychiczne związane z przyjmowaniem pokarmów. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i karmienie piersią.

Mysimba to potężna broń w walce z nadwagą i otyłością. Dlatego terapia odbywa się pod kontrolą lekarza, zaś lek wydawany jest tylko na receptę. Obecnie nie trzeba chodzić do przychodni, by skontaktować się z lekarzem. Przychodnia online Twoje zdrowie 24 zapewnia opiekę doświadczonych lekarzy przez całą dobę, 7 dni w tygodni. Korzystanie z usług medycznych przez internet jest niezwykle wygodne, pozwala uzyskać skuteczną pomoc w szybkim czasie.