Laserowe usuwanie blizn po trądziku

Laserowe leczenie blizn po trądziku

Blizny po trądziku to bardzo nieestetyczny problem, z którym często nie da się poradzić za pomocą tradycyjnego leczenia kosmetykami. Pomocą może okazać się usuwanie tego typu zmian przy pomocy lasera frakcyjnego CO2.

Urządzenie NeoSkin CO2 to innowacyjny laser wyposażony w emisję pikselową, polegającą na jednoczesnym emitowaniu lasera w kilkadziesiąt punktów na skórze ze stałą energią. Taki sposób pracy zapewnia niezwykle równomierne rozłożenie wiązki lasera oraz natychmiastowe termiczne pobudzenie nawet głębokich warstw naskórka. Metoda zastosowana w laserze NeoSkin Co2 daje aż 10 krotnie większe doprowadzenie energii do naszej skóry co pozwala znacznie skrócić czas zabiegu.

Różnice między NeoSkin Co2 a innymi laserami frakcyjnymi

NeoSkin CO2 wyposażony został w metalową tubę RF produkowaną przez Synrad USA. Pozwala ona na uzyskanie mocy rzędu 40W co znacznie zmniejsza strefę uszkodzeń termicznych w tkankach sąsiadujących z tymi poddawanymi zabiegowi. Jest to cecha niezwykle przydatna w zabiegach z zakresu ginekologii i medycyny estetycznej, ponieważ zwiększa efektywność działania i istotnie skraca czas rekonwalescencji.  jedynym urządzeniem, które wyposażone było w tego typu technologię był legendarny, jednak nieprodukowany już laser Fraxel Re:pair przez co tradycyjne lasery ze swoja standardową technologią zostają daleko w tyle ze NeoSkin CO2. Więcej o laserze NeoSkin oraz jak wyglądają zabiegi laserem dowiesz się na stronie zabieglaserem.pl, gdzie artykuły są publikowane przez specjalistów w tej dziedzinie.

Laser NeoSkin Co2 dzięki swej zaawansowanej technologii znalazł zastosowanie przy następujących zabiegach i problemach natury kosmetycznej:

 • głębokie blizny potrądzikowe,
 • blizny pooperacyjne i pourazowe,
 • przebarwienia skóry twarzy (melanoderma),
 • rozstępy o różnym stopniu zaawansowania,
 • resurfacing – odmłodzenie skóry na szyi, dekolcie i dłoniach.
 • blizny i zniszczenia posłoneczne,
 • zmarszczki w okolicach oczu,
 • ujędrnienie skóry,
 • rozszerzone pory, lifting laserowy.
Blizny po trądziku usunięte za pomocą lasera

Korzyści z zabiegów NeoSkin CO2

Zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego lasera NeoSkin CO2 niesie szereg zauważalnych korzyści wśród których można wymienić:

 • gładka i odświeżona cera,
 • ujednolicony koloryt i struktura skóry,
 • spłycenie blizn potrądzikowych, pourazowych oraz pooperacyjnych,
 • redukcja zmarszczek wokół oczu,
 • zwężenie porów,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • ujędrnienie skóry i redukcja rozstępów.

Przebieg zabiegu laserowego leczenia blizn potrądzikowych

Laser NeoSkin CO2 aplikuje wiązki na skórę w sposób wybiórczy, dzięki czemu utworzone zostają tzw. strefy mikro termalne. Kierowane tam światło lasera precyzyjnie i niezwykle głęboko penetruje warstwy skóry usuwając i widocznie spłycając blizny.

Pierwszym etapem zabiegu jest skanowanie skóry w celu znalezienia stref działania. Kolejnym krokiem jest działanie laserem na wierzchnią warstwę skóry, tak by stworzyć wzór równomiernych stref mikro termalnych. W dalszych etapach zabiegu laser penetruje głębokie warstwy skóry pobudzając naturalny proces odnowy, wygładzając i odmładzając skórę.

Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów  odstępach 2-6 tygodniowych. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od obszaru leczenia i wielkości zmian. Rezultaty są zauważalne natychmiastowo, a efekty postępują jeszcze przez kilka dni.  Optymalny efekt będzie widoczny po około 2- 3 miesiącach od zabiegów.

Zabieg laserem NeoSkin CO2 jest przeprowadzany po ówczesnym znieczuleniu miejscowym skóry preparatem na bazie lidokainy – maścią Emla.  Uczucie odczuwalne podczas zabiegu można porównać do delikatnego kłucia, które jest tolerowane przez większość pacjentów.

Pacjenci poddający się zabiegowi mogą od razu po jego zakończeniu wrócić do normalnego funkcjonowania. Obszary podjęte leczeniu mogą być zaczerwienione przez kilka dni po zakończeniu zabiegu, może pojawić się również delikatny obrzęk. Po upływie kilku tygodni skóra zostanie całkowicie wygojona a mikroskopijne ukłucia znikną.  Zaleca się jednak, by w okresie do 2 tygodni od zabiegu stosować kremy z filtrem SPF50.