Miód kwiatowy Miś

„Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś”

Marka Lune die Miel to naturalne, francuskie miody o bogatych smakach, aromatach i właściwościach leczniczych. Na rynku pojawił się tym razem produkt dla najmłodszych. Jest to miód wielokwiatowy w opakowaniu misia. Sympatyczny i uśmiechnięty miś zawiera 250 gram miodu. Miód jest wyjątkowo słodki i ma delikatny, kwiatowy aromat. Każde opakowanie wyposażone w dozownik „niekapek” dzięki któremu nakrętka pozostaje zawsze czysta, a konsument ma możliwość dokładnego odmierzenia słodkiego przysmaku.  Produkt stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych szklanych słoików, która pozwala na swobodne używanie miodu przez dzieci.

Miód kwiatowy Miś

Delikatne żłobienia na przezroczystym opakowaniu przypominają kształtem ule, a dodatkową ozdobę stanowią słoneczne kolory etykiet z wizerunkiem charakterystycznego serca zawartego w logo firmy. Nowy miód wspaniale pasuje do kanapek, do musli, do płatków owsianych. Jako składnik twarożków, deserów i ciast dla rodziny. Miód doskonale komponuje się również z herbatami i naparami z owoców suszonych. Ulubiony miód można także zabrać do pracy czy na wycieczkę bez obaw, że słoiczek pobrudzi się lub potłucze w transporcie.

Miód wielokwiatowy

W zależności od terminu zbioru miód wielokwiatowy może mieć różną barwę, od jasnokremowej do herbacianej. Po skrystalizowaniu zmienia nieco zabarwienie na jasnoszare lub jasnobrązowe. W smaku jest bardzo zróżnicowany, zależnie od składu nektaru, na ogół jednak jest łagodny, słodki. Niekiedy dominuje smak określonego nektaru, na przykład lipy, gryki czy akacji. Miód z wiosennych roślin w stanie płynnym jest jasny, ma przyjemny delikatny zapach kwiatowy i łagodny smak. Natomiast miód pochodzący z nektaru kwiatów letnich jest znacznie ciemniejszy oraz odznacza się zdecydowanym smakiem i zapachem. Miód  wielokwiatowy ma przede wszystkim zastosowanie w chorobach alergicznych dróg oddechowych, jak astma oskrzelowa lub katar sienny.

Marka Lune de Miel®:   

Lune de Miel® to czołowa francuska firma pszczelarska i jeden z największych producentów miodu w Europie. Posiada ponad 5 800 uli w Prowansji i na zboczach Pirenejów. Pomimo, że wiele zmieniło się od czasu, kiedy w 1920 roku Yves Michaud zakładał firmę, jakość wyrobów pozostała taka sama. Miód powstaje w wyniku naturalnej pracy pszczół, bez sztucznej ingerencji. Jest zbierany przez pszczelarzy w tradycyjny, od lat taki sam sposób. Natomiast dzięki nowoczesnej technologii możliwy jest precyzyjny, stale kontrolowany proces wytwarzania miodu, który zapewnia mu niezmiennie najwyższą jakość.

Więcej informacji na stronie producenta: www.lunedemiel.fr

Cena:

Łagodny Miód wielokwiatowy Miś „Lune de Miel”  (250gram):  ok. 15 zł

Miody są dostępne w handlu tradycyjnym i nowoczesnym na terenie całego kraju.