implant

Implanty Gdańsk – gdzie najlepiej się udać?

W wyniku różnych życiowych wydarzeń możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy to będziemy zmagać się z brakami w uzębieniu. Oczywiście wówczas za wszelką cenę będziemy szukać pomocy. Implanty zębów w Gdańsku i okolicach – najlepiej zdać się na profesjonalizm kliniki Impladent Medical&Dental Clinic.

W tym artykule omówimy korzyści związane z zastosowaniem implantów zębów, a także sam proces leczenia. Zacznijmy może jednak od początku.

Implanty zębów Gdańsk

Jeśli już posiadasz wiedzę na temat tego typu leczenia, to teraz przyszedł czas na wybór sprawdzonej kliniki. Doświadczenie oraz wiele udanych zabiegów – to powinny być Twoje kryteria w trakcie doboru specjalistów, z którymi zamierzasz pracować.

Z pewnością za sprawdzonych fachowców, jeśli chodzi o implanty w Gdańsku, można uznać kliknikę Impladent Medical&Dental Clinic. Szczegóły oferty na implanty stomatologiczne znajdziesz tutaj: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty.

A teraz wróćmy już do samego zabiegu. Czym tak naprawdę są implanty zębów? Jest to skuteczny sposób na odbudowanie braków w uzębieniu, od pojedynczych braków po rozległe ubytki czy nawet brak całego uzębienia. W porównaniu do innych metod leczenia, implanty dają więcej korzyści. Jakie konkretnie? Proszę bardzo: estetyka, stabilność podczas jedzenia, lepsze odczuwanie smaku oraz zapobiegają zanikom kości.

Najważniejszy efekt, jaki uzyskamy dzięki implantom stomatologicznym, to przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Nasze oblicze będzie bardziej przyjazne, pewność siebie wzrośnie, zresztą tak samo jak samopoczucie.

Implanty stomatologiczne – krok po kroku

Teraz przedstawmy sam proces krok po kroku. Leczenie rozpoczynamy od spotkania, w którym specjaliści z kliniki zapoznają się z sytuacją i opracowują wspólnie plan dalszego leczenia.

Następnie przyjdzie czas na tomografię 3D. Dzięki temu wygodnie możemy zaplanować pozycję implantów, a także określić pełny zakres prac protetycznych.

Cały proces może momentami się nieco różnić. Pamiętajmy, że jest to proces dostosowany pod indywidualne potrzeby. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wszystko w taki sposób, aby było jak najmniej inwazyjne.

Implanty zębowe – czy warto?

Jeśli mamy możliwość zastosowania tego typu leczenia, to jak najbardziej warto. Implanty zębowe wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, co pozytywnie wpływa na wygląd twarzy i samoocenę pacjenta.

Dodatkowo to praktyczne rozwiązanie, ponieważ implanty są mocno osadzone w kości, dzięki czemu są stabilne podczas jedzenia i mówienia. Braki zębowe często wpływają na odczuwanie smaku, implanty pozwalają na powrót do normalnego odczuwania smaku.

Jednak pamiętajmy, że implanty zębowe nie są odpowiednie dla każdego, ważne jest aby dobrać odpowiednią metodę leczenia dla konkretnego pacjenta. Warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem aby ustalić czy implanty zębowe to odpowiednie rozwiązanie dla ciebie.