dieta crash

Dieta Crash czyni cuda, ale czy będzie to dobre dla twojego zdrowia?

W świecie, w którym technologia szybko się rozwija, przyzwyczaisz się do szybkiego i łatwego wykonywania zadań.

Utrata wagi nie jest inna. Wiele kobiet wybrałoby skróty i chciałoby zrzucić te zbędne kilogramy szybciej bez konieczności nadmiernego wysiłku.

W tym miejscu pojawia się dieta awaryjna. Oprócz oferowania szybkiego i łatwego rozwiązania problemu z wagą, czy wiesz, co to dokładnie jest i czy jest dobre dla Twojego zdrowia? Czy to trwa? Czy jego skutki są długotrwałe?

Dieta typu Crash to rodzaj krótkotrwałego odchudzania, który wiąże się z bardzo niskokaloryczną dietą w celu szybkiego zmniejszenia masy ciała. To szybkie rozwiązanie sprawia, że ​​jest bardzo kuszący.

Istnieje wiele diet typu crash, które stały się bardzo popularne, np. Dieta sokowa, która nie obejmuje stałego pożywienia, a jedynie soki; 7-dniowa dieta detoksykacyjna, która obiecuje również usunąć toksyny z organizmu; i dieta ketonowa, dieta niskowęglowodanowa o wysokiej zawartości tłuszczu.

Tamara Willner, dietetyk, udzieliła jej porad dotyczących diet detoksykacyjnych za pośrednictwem Daily Express . Powiedziała, że ​​chociaż ta dieta działa i sprawi, że zrzucisz kilogramy, jest niezdrowa, a kilogramy, które stracisz, nie pozostaną. Oznacza to, że efekt nie będzie długotrwały.

Dietetyk wyjaśnił, że powodem, dla którego szybko tracisz na wadze, jest to, że spożywasz tylko niewielką liczbę kalorii i że Twój organizm będzie pościł przez długie godziny w ciągu dnia. Jednak oprócz zrzucenia tych dodatkowych kilogramów, narażasz swoją masę mięśniową.

Ponieważ spożywasz tylko soki owocowe i warzywne, zabraknie Ci białka, co spowoduje utratę masy mięśniowej.

Willner powiedział, że to nie jest dobre, ponieważ wpłynie to na twój metabolizm, a na dłuższą metę będziesz spalać tylko mniej kalorii w spoczynku.

Według dietetyka prawdziwym celem utraty wagi jest redukcja tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zachowaniu masy mięśniowej.

Helen Bond, zarejestrowana dietetyk, powiedziała Netdoctor , że te diety przyspieszające nie zapewniają zrównoważonego odżywiania i mogą prowadzić do problemów nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także psychicznego.

Obaj eksperci od zdrowia powiedzieli, że na dłuższą metę nie będziesz w stanie przestać przybierać na wadze większej niż straciłaś, ponieważ wpadniesz w cykl diety jojo, w którym albo jesz wszystko, albo nic.

Inni eksperci w dziedzinie zdrowia twierdzą, że po przejściu na dietę awaryjną zamieni się to w napadowe objadanie się, gdy próbujesz zrekompensować dietę niskokaloryczną.