perfumy damskie

Zapachy zapadające w pamięć

Zdarzyło Ci się przejść obok na ulicy obok kogoś, kto pachniał tak intrygująco, że zwrócił Twoją uwagę? Zapamiętałeś nowo poznaną osobę tylko dlatego, że pięknie pachniała? Perfumy mają ogromną moc przyciągania, z której nie zdajemy sobie na co dzień sprawy. Aplikujesz każdego ranka swoje perfumy damskie i nie myślisz o tym, że mają one wpływ na Ciebie przez ludzi w Twoim otoczeniu. Co wiemy o perfumach i jak działają one w świecie damsko-męskim?

Krótka historia perfum

Historia perfum sięga bardzo odległych czasów, gdyż pierwsze ślady powstawania zapachów sięgają 7000 r. p.n.e. w Mezopotamii. Zauważono wówczas, że aromaty niektórych roślin, drewna lub innych spalonych materiałów wydzielają wyjątkowe zapachy. Równolegle w czasie w Egipcie istniał zwyczaj stosowania olejków eterycznych i maści do balsamowania zmarłych oraz palono je, aby woń „dotarła do bogów”, a wraz nią ich dusze. Właśnie stąd pochodzi geneza słowa „perufmy”, gdyż w łacinie „per fumum” znaczyło „przez dym”.

Perfumy były i nadal są swoistym środkiem komunikacji – używano ich do kontaktowania się z bogami, wykorzystywano do uwodzenia. Stanowiły one również wyznacznik bogactwa i statusu, jak również były po prostu dobrem luksusowym, służącym do relaksu i upiększania. Dawniej na perfumy damskie czy męskie stać było tylko królów czy duchowieństwo, a ich ceny pozostawały wysokie i nieprzystępne do czasów „nowoczesnej perfumerii”, kiedy to punktem zwrotnym był koniec XIX wieku i wynalezienie syntetycznych składników. Powstawały wtedy najbardziej popularne i renomowane marki, jak Coty, Guerlain czy perfumy damskie Coco Chanel.

Perfumy damskie – czym są naprawdę?

Według słownika, perfumy oznaczają roztwór alkoholowy substancji zapachowych w odpowiednio dobranej kompozycji, stosowany jako kosmetyk. Ogół zapachów nazywamy najczęściej perfumami damskimi, jednak są znaczące różnice, na które warto zwrócić uwagę.

Prawdziwe perfumy damskie to kosmetyki zawierające 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu. Są najbardziej trwałe i wyraziste. Drugą grupą zapachową są wody perfumowane, o stężeniu 8-15 % olejków w 80-90 % alkoholu. W drogerii internetowej możemy spotkać również wody toaletowe w stężeniu 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu. Są krócej wyczuwalne na skórze, dlatego często cena takich perfum damskich może być nieco niższa. W ofercie zapachowej znajdują się również wody kolońskie, mające zaledwie 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu. Warto znać te różnice kupując perfumy damskie w drogerii internetowej – cena perfum wzrasta proporcjonalnie do stężenia olejków zapachowych.

Perfumy damskie w drogeria internetowej

Trudno jest zakupić perfumy damskie, nie znając żadnych szczegółów na ich temat. Aby znaleźć perfumy pasujące do nas, warto zapoznać się z ich kompozycją zapachową. Każdy zapach posiada 3 podstawowe nuty: głowy, serca i podstawy. Poszukując perfum damskich w drogerii internetowej perfumy-marzen.pl bez problemu znajdziesz swój wymarzony zapach, gdyż przy każdym produkcie umieszczony jest jego opis. Dzięki filtrowaniu wyników wyszukiwania możesz z łatwością wybrać interesującą Cię pojemność, zakres cenowy i producenta: perfumy damskie Calvin Klein, Guess, Burberry, Mexx czy Moschino. Przydatne będą również opinie zapachów marzeń, które świadczą o rzetelności firmy i tysiącach zadowolonych klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą markowych i oryginalnych perfum damskich i perfum męskich w drogerii internetowej perfumy-marzen.pl. Wybierz swój wymarzony flakon i podziel się opinią zapachów marzeń!