egzema

Zaostrzenie egzemy: jak ta codzienna rutyna może pomóc złagodzić i zapobiec podrażnieniu skóry

Egzema to stan, w którym plamy na skórze stają się zaognione, swędzące, popękane, szorstkie, aw niektórych przypadkach powodują pęcherze.

Nie ma znanego lekarstwa na wyprysk. Jej objawy można jednak zaradzić, gdy się pojawią.

Egzema ma wiele rodzajów, a najczęstszym jest atopowe zapalenie skóry. Najczęstsze objawy to suchość i łuszczenie się skóry, zaczerwienienie skóry, swędzenie oraz otwarte, strupkowe lub płaczące owrzodzenia.

Naukowcy do tej pory nie odkryli, co konkretnie powoduje wyprysk, ale wielu naukowców uważa, że ​​pojawia się on, gdy bariera skórna jest uszkodzona, co pozwala substancjom drażniącym i alergenom dostać się do organizmu i wywołać reakcję zapalną organizmu.

Inne czynniki, które mogą wywołać objawy egzemy, to mikroby, wysokie i niskie temperatury, żywność, stres i hormony.

Aby zapobiec częstym nawrotom, musisz unikać alergenów pokarmowych i dbać o stałą ochronę skóry.

Jest jedna codzienna rutyna, którą większość ludzi wykonuje, a która może być bardzo pomocna w ochronie skóry, a mianowicie codzienna letnia kąpiel.

Kąpiel nie tylko koi skórę, ale może zmyć stare kremy, a także martwy naskórek, który może pozostawić skórę odświeżoną. Kąpiel może również zmyć bakterie, które mogą powodować zaostrzenie.

A kiedy się kąpiesz, nie używaj mydła, ponieważ może to powodować wysuszanie skóry, co może prowadzić do swędzenia. Zamiast tego używaj środków do mycia ciała zatwierdzonych przez dermatologów.

Po kąpieli upewnij się, że nie wycierasz skóry, tylko ją osuszaj.

I kiedy Twoja skóra jest jeszcze lekko wilgotna, natychmiast spień ją kremem nawilżającym, który jest również zatwierdzony przez dermatologów.

Ważne jest również, aby zaopatrzyć się w krem ​​nawilżający, który jest dołączony do dozownika z pompką.

Dobrze byłoby również utrzymywać nawilżenie skóry przez cały dzień, ponieważ, jak wspomniano powyżej, suchość skóry może powodować swędzenie.

Ważne jest, aby wiedzieć, co wywołuje objawy egzemy lub zaostrzenia, aby móc ich wcześniej uniknąć. Posiadanie tych informacji może również pomóc w planowaniu ochrony skóry i leczeniu objawów.