ubrania medyczne

Ubrania dla kobiet w zawodach medycznych

Osoby, które pracują w zawodach medycznych, w szczególności kobiety chcą prezentować się elegancko i profesjonalnie. Takie ubrania muszą spełniać swoją rolę i być wygodne w codziennym użyciu. Jednak wybierając idealny uniform, trzeba zwrócić uwagę na parę szczegółów.

Komfortowy stój

Uniform medyczny musi zapewnić bezpieczeństwo i wygodę. Ważne jest, z jakich materiałów jest wytworzony. Tkaniny używane podczas produkcji ubrań umożliwiają wielokrotne pranie w wysokich temperaturach i prasowanie. Dzięki temu można zachować odpowiednią higienę oraz skutecznie dezynfekować pozbywając się drobnoustrojów. Najczęstszym materiałem, z którego są wykonane ubrania medyczne, jest elanobawełna. Dzięki temu na przykład żakiet medyczny jest elastyczny. Nie krępuje ruchów i jest wygodny. Damskie ubrania nie muszą być jednolite i nudne. Na rynku znajdują się ubrania o wielu różnych kolorach. Taka kolorowa odzież doskonale sprawdzi się w przypadku pielęgniarek na oddziale dziecięcym lub w położnictwie. Świetnie się sprawdzi również w przypadku rehabilitantek i fizjoterapeutek, które na co dzień pracują z dziećmi.

Ubrania dla medyczek

Największą grupą noszącą ubrania damskie są oczywiście pielęgniarki. Ze względu na to, że mają bardzo wymagającą pracę ich strój, musi być bardzo wygodny. Materiał nie może krępować ruchów. Musi być funkcjonalny, estetyczny i najważniejsze profesjonalny.  Rynek dostarcza wiele możliwości dopasowani uniformów medycznych. Są fartuchy, komplety typu spodnie, bluza i żakiet medyczny, tuniki. Wszystkie są dostępne w różnych kolorach, które mają znaczenie w medycznym świecie:

  • Białe kolory kojarzą się z czystością i jest kolorem kojarzącym się z lekarzami
  • Czerwony ma zdolność skupiania uwagi, ten kolor zdecydowanie przysługuje ratownikom i pracownikom SOR-u
  • Niebieski i granatowy symbolizują spokój, równowagę dlatego najlepiej sprawdzi się i ordynatora lub szefa oddziału
  • Zielony jest barwą przeznaczoną dla personelu medycznego i pracowników gabinetów stomatologicznych. Jest to kolor nadziei, dlatego odpręża oczy i działa wyciszająco

Wybierając odpowiedni strój dla medyczek

Oczywiście dzięki ogromnej dostępności każdego elementu uniformu medycznego, można wyselekcjonować firmy, które robią to profesjonalnie. Jedną z takich firm jest MedicStar, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją nienagannych ubrań medycznych. Zapewniają elegancki i komfortowy strój dla wielogodzinnego użytku.