materac

Na co zwrócić uwagę wybierając materac do spania?

Producenci akcesoriów do spania zdają sobie sprawę z tego, jak różnorodne mogą być potrzeby i preferencje konsumentów. Mając to na uwadze, oferują materace, które różnią się od siebie materiałem wykonania, zastosowaną technologią, twardością oraz funkcjonalnością. Czy planujesz właśnie kupno nowego materaca, ale czujesz się zagubiony w gąszczu wszystkich dostępnych możliwości? Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając materac dla siebie!

Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Jaki powinien być idealny materac? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: przede wszystkim zdrowy! Człowiek spędza w łóżku jakąś 1/3 życia, dlatego nietrudno zrozumieć, że jakość materaca może mieć bardzo duży wpływ na zdrowie. Dobry materac zapewni odpowiednie podparcie dla twojego ciała, zwłaszcza dla wrażliwych punków nacisku, takich jak biodra, uda oraz łydki. Niezwykle istotne jest także to, by utrzymywał twój kręgosłup w anatomicznej pozycji. W przeciwnym razie możesz nabawić się bólu pleców, wad postawy, a nawet poważnych schorzeń kręgosłupa! Materac nie powinien powodować ucisku, którego konsekwencją jest umieranie komórek ciała i nieprzyjemne drętwienie. Z drugiej strony nie może być zbyt miękki i sprawiać, że twoje ciało podczas snu zapada się w podłoże.

Z czego wykonany został materac?

Jak już wspomniano, materac przede wszystkim powinien dbać o twoje zdrowie. Właściwości poszczególnych modeli w dużej mierze zależą od tego, z jakich materiałów zostały wykonane. Wybierz materac, do produkcji którego użyto jedynie dobrych gatunkowo komponentów. Jeśli poszukujesz materaca ortopedycznego, upewnij się, że posiada on odpowiednie certyfikaty i oznaczenia. Wysokiej jakości materace do spania możesz znaleźć u producenta Anhel. Firma oferuje szeroki wybór materacy o różnej konstrukcji, a każdy z nich odznacza się świetnymi właściwościami. Zwróć szczególną uwagę na modele wykonane z termoelastycznej pianki Memory oraz antyalergicznego lateksu. Bardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na podłoże do spania z naturalnych tworzyw, na przykład włókna kokosowego albo bawełny.

Stopień twardości materaca a komfort użytkowania

Przeglądając materace dostępne na rynku być może zdążyłeś zauważyć, że każdy z nich ma określony stopień twardości. Twardość materacy oznacza się literką H oraz cyfrą porządkową. Stopień H1 oznacza, że masz do czynienia z materacem miękkim, natomiast H4 odnosi się do materacy bardzo twardych. Ogólna zasada mówi, że osoby o drobnej posturze i małej wadze powinny wybierać materace miękkie lub średnio twarde. Z kolei użytkownicy dobrze zbudowani, o większej masie ciała mogą spać na materacach twardych i bardzo twardych. Największą popularnością cieszą się modele o stopniu twardości H2 – przeznaczone dla osób ważących między 50 a 80 kilogramów – oraz H3 – dla użytkowników powyżej 70 kilogramów.