ubrania medyczne

Jakie ubrania medyczne warto mieć w swojej garderobie?

Ubrania medyczne to ubiór specjalnego przeznaczenia. Noszą ją kosmetyczki podczas wykonywania zabiegów w salonach beauty oraz cały personel medyczny szpitali, placówek medyczno-opiekuńczych, ośrodków zdrowia oraz aptek.

Zmiana stroju w trakcie zabiegu z pacjentem lub podczas opieki nad nim jest niezwykle ważna. Odzież ochronna stanowi zabezpieczenie ubrania wierzchniego przed niebezpiecznym kontaktem z krwią chorego i innymi wydzielinami ustrojowymi.

Innym ważnym aspektem stosowania odzieży medycznej jest zwiększenie poziomu sterylności placówki poprzez ograniczenie ilości drobnoustrojów, które gromadzą się na zwykłych ubraniach.

Odzież taką ubieramy tylko w trakcie przebywania w placówce lub w czasie wykonywania zabiegów i zdejmujemy po zakończeniu dnia pracy.

Odzież specjalnego przeznaczenia dla pań 

Używanie odzieży medycznej to zalecenia, które powinno się bezwzględnie respektować w przypadku zawodów mających kontakt z chorymi.

Z myślą o paniach pracujących w takich branżach firma Anilon przygotowała specjalną ofertę. Ubrania medyczne damskie cechuje niebanalny wygląd oraz wytrzymałe i przewiewne materiały, zapewniające długotrwałe użytkowanie.

Bluzy medyczne mają wygodny, modny krój. Białe, klasyczne, z kolorowymi lamówkami ożywiają strój i tworzą świetny set ze spodniami w takim samym kolorze. Nie brak też bluz wielobarwnych i we wzorki.

Fartuchy to doskonała propozycja dla lekarzy i pielęgniarek. Tu również jest do wyboru biały klasyk lub żywe kolory. Kamizelki będą ładnym uzupełnieniem spodni medycznych lub krótszych rybaczek. Ołówkowe spódniczki do kolan nie tylko zapewnią ochronę, ale również podkreślają zgrabną sylwetkę.

Pięknie prezentują się też sukienki i tuniki zabiegowe. To oferta dla pań wykonujących pracę w salonach piękności. Portfelowe żakiety czy wygodnie zasuwane dodają szyku i elegancji każdej pani pracującej z pacjentem.

Jaka powinna być odzież medyczna dla kobiet?

Lekarki czy pielęgniarki zazwyczaj wywołują lęk u ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci. Odpowiedni strój może skutecznie odmienić ich wizerunek i postrzeganie. Odzież medyczna stanowi nie tylko ochronę, ale wprowadza też kolory do ciężkiego życia małego pacjenta, lekarzy i pielęgniarek. Pozwala oswoić malucha, zniwelować stres i zaprzyjaźnić się z personelem.

Odzież medyczna dla kobiet wykonana jest ze specjalnych, certyfikowanych tkanin, o wysokiej żywotności. Wymaga prania w wysokiej temperaturze w celu pozbycia się drobnoustrojów i zabrudzeń. Wysoka granica odporności na zniszczenie nie szkodzi ubraniom i kolorom.