noworodek

Jak dbać o skórę noworodka?

Właściwa pielęgnacja noworodka podczas jego pierwszych tygodni życia to dla wielu świeżo upieczonych rodziców nie tylko wielka zagadka, ale także stres. Choć stanowi ona wyzwanie dla rodziców, jest jednak gwarancją dobrego samopoczucia ich pociechy. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór kosmetyków przeznaczonych dla noworodków, dzięki czemu będziesz miał pewność, że zapewnisz swojemu maluszkowi to, co najlepsze.

Jak zadbać o skórę noworodka?

Wielu rodziców kupuje wyprawkę dużo wcześniej, jednak często okazuje się, że wybrany szampon lub krem do twarzy powoduje u dziecka wysypkę, alergię lub inne podrażnienia. Dlatego na początek warto zaopatrzyć się jedynie w podstawowe środki do pielęgnacji i kąpieli noworodka, wypróbować je na maluszku i sprawdzić pierwsze reakcje skóry. Zdarza się, że wybór odpowiedniego płynu do mycia, kremu do pupy czy szamponu zajmie trochę czasu: każde dziecko reaguje inaczej na różne składniki zawarte w kosmetykach. Najmniej inwazyjne są kosmetyki organiczne, których skład jest w 100% naturalny. Takie produkty znajdziesz w perfumerii internetowej https://www.perfumesco.pl/.

Pielęgnacja noworodka

Skóra maluszka jest wyjątkowo podatna na działanie czynników zewnętrznych, dlatego należy dostarczać jej tylko niezbędnych składników odżywczych z kosmetyków. Podstawowe kosmetyki, jakie każdy młody rodzic powinien mieć pod ręką, to:

  • krem ochronny przeciw odparzeniom
  • płyn do kąpieli
  • szampon do mycia włosów
  • krem do twarzy na mróz
  • krem z filtrem UV +50

Można również zakupić oliwkę do ciała, która użyta przy masażu po kąpieli spowoduje odprężenie maluszka i wpłynie na jego lepszy sen. Jeśli u noworodka występują problemy takie jak swędzenie, zaczerwienienie czy szorstkość skóry, warto sięgnąć po kosmetyki ze specjalnie opracowaną formułą łagodzącą do skóry wrażliwej i atopowej, które pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia.

Kosmetyki dla noworodka – postaw na wysoką jakość

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby kosmetyki dla maluszka były sprawdzone i bezpieczne. Tak jak te z oferty https://www.perfumesco.pl/mama-i-dziecko. Niezwykle ważne jest, aby noworodek od pierwszych dni życia miał zapewnioną pielęgnację, która zagwarantuje mu odpowiedni poziom komfortu i zniweluje problemy związane z pieluszkowym zapaleniem skóry czy trądzikiem niemowlęcym. Dlatego przy zakupie kosmetyków zwracaj uwagę, aby posiadały oznaczenie „od 1. dnia życia”. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane produkty są bezpieczne dla wrażliwej skóry noworodka i nie wywołają podrażnień. Bardzo ważne jest także, aby posiadały one certyfikaty potwierdzające, że skład produktów do pielęgnacji został przebadany dermatologicznie.