Frezarka do manicure

Frezarka do manicure – dlaczego warto ją mieć

W salonach kosmetycznych nie powinno zabraknąć profesjonalnej frezarki do paznokci. Dzięki niej pielęgnacja paznokci jest znacznie wygodniejsza i bardziej efektywna. Coraz więcej kobiet kupuje frezarki do użytku domowego. Dzięki temu same mogą zrobić sobie pedicure sprawiając, że paznokcie będą wyglądać lepiej. Jakie frezarki do paznokci byłyby najbardziej odpowiednie zarówno dla profesjonalistek, jak i amatorek? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia? Jakie są koszty związane z zakupem frezarki? Te i inne kwestie poruszymy w dzisiejszym artykule!

Frezarka do paznokci – zasada działania

Najprostszym sposobem zrozumienia działania frezarki do manicure jest myślenie o niej jako o ręcznie zasilanym urządzeniu elektrycznym lub akumulatorowym, w którym należy umieścić odpowiednie frezy. Frezy te są następnie wprawiane w ruch. Dzięki zastosowaniu odpowiednich frezów i nasadek możemy ściągnąć poprzednie stylizacje paznokci – hybrydowe, żelowe czy akrylowe. Co więcej za pomocą frezarki za pomocą odpowiednich frezów i nakładek możemy szybko i precyzyjnie wykonać pedicure,  manicure, a także nadać odpowiedni kształt skórkom. Frezarki to proste urządzenia, które wykorzystują obrotowe frezy ścierne lub polerujące do wygładzania powierzchni paznokci, ich krawędzi lub skórek. Budowa, kształt, materiał i wielkość ziarna powierzchni ściernej są różne dla różnych rodzajów frezów. Najczęściej spotykane są frezy diamentowe lub diamentowo-szafirowe, ceramiczne, piaskowe, węglikowe i gumowe lub filcowe. Wybór odpowiedniego freza zależy tak naprawdę od rodzaju zabiegu jaki chcemy wykonać na paznokciach.

Frezarka do paznokci – dlaczego warto kupić?

Kobieta, która kiedykolwiek zdejmowała manicure hybrydowy lub żelowy za pomocą pilnika wie, ile czasu należy poświęcić na przygotowanie płytki paznokcia. Frezarka do paznokci, czy to domowa czy też profesjonalna, może nam ten proces znacząco skrócić. Dzięki niej zmienianie stylizacji będzie szybsze i mniej męczące, a zaoszczędzony czas możemy wykorzystać na nowy manicure! Jeśli chodzi o frezarki do paznokci, zwłaszcza te profesjonalne, to dzięki szerokiej gamie frezów, które możemy wybrać, możemy pracować nad płytką paznokcia w bardzo precyzyjny sposób. Ponieważ najmniejsze głowice pozwalają nam dotrzeć do każdego zakamarka, możemy oprócz frezowania paznokci skupić się również na skórkach otaczających paznokcie lub wykonać pedicure. Posiadając frezarkę, mamy niemal nie ograniczone możliwości. Najwygodniejszą metodą likwidacji manicure hybrydowego jest oczywiście aceton. Niestety, substancja ta jest niebezpieczna dla naszej płytki. Przy dłuższym stosowaniu może nawet doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Na szczęście nie musimy sięgać po taki produkt. Aby usunąć lakier hybrydowy lub stary żel wystarczy użyć frezarki, w ten sposób chronimy płytkę paznokcia przed urazami.