peruki

Czym myć peruki?

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów peruk, które różnią się nie tylko wyglądem, ale i właściwościami, w tym sposobami pielęgnacji. Kręcone włosy wymagają innego podejścia niż proste, perukę naturalną pielęgnuje się inaczej niż z włosów syntetycznych. Dlatego podczas zakupów koniecznie trzeba się dowiedzieć, jak powinna wyglądać pielęgnacja wybranego modelu. 

Różnica w pielęgnacji włosów kręconych i prostych

Jeżeli wybrało się perukę z kręconymi włosami, koniecznie trzeba wiedzieć, że loków nie wolno czesać. Nie czesze się ich gdy są mokre, ani gdy są suche. Perukę z prostymi włosami trzeba czesać kiedy włosy są wilgotne lub suche, podczas tej czynności trzeba zachować delikatność. Rozczesywanie zaczyna się od dołu. Peruki z kręconymi włosami należy delikatnie układać i nadawać im kształt, rozczesać można je palcami. Dzięki temu doprowadzi się do delikatnego uformowania, a cała peruka będzie się pięknie układać. Używanie szczotki lub grzebienia może doprowadzić do zniszczenia się loków. Można również poszukać filmików instruktażowych w Internecie, dzięki temu zyska się pewność prawidłowego czesania włosów.

Peruki syntetyczne

Oprócz różnic dotyczących czesania, pozostałe zabiegi przebiegają w ten sam sposób. Bardzo ważne jest mycie peruki syntetycznej, noszenie każdego dnia sprawia, że co dwa tygodnie powinno się je dobrze umyć. Na zakończenie wymagane będzie prawidłowe wysuszenie, pamiętając, że należy unikać rozczesywania mokrych włosów. W taki sposób łatwo doprowadzić do zniszczenia.  Mycie włosów syntetycznych zaczyna się od namoczenia, następnie wykonaniu delikatnego prania ręcznego. Ważne, żeby myć włosy z szamponem dedykowanym dla włosów syntetycznych. Po umyciu włosów trzeba je dokładnie spłukać, nałożyć balsam do peruk, również dla włosów syntetycznych. Po rozprowadzeniu balsamu należy odsączyć perukę w ręczniku i rozłożyć na specjalnym stojaku. Można w tym momencie delikatnie ułożyć włosy i pozostawić do wyschnięcia.  W przypadku peruk z włosów syntetycznych nie powinno się przeprowadzać dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych lub stylizacji.

Peruki z włosów naturalnych

Peruka z włosów naturalnych wymaga dokładnie takich samych zabiegów, co prawdziwe naturalne włosy. Odpowiednia pielęgnacja wpływa na dłuższą wytrzymałość i trwałość, jednocześnie pozwalając cieszyć się z pięknego wyglądu. Pielęgnacja wymaga nieco więcej pracy i zaangażowania. Należy przestrzegać instrukcji użytkowania, które są umieszczone na produktach przeznaczonych dla pielęgnacji peruk z włosów naturalnych. Na początku mycia należy perukę zmoczyć pod strumieniem wody, nałożyć szampon od nasady peruki. Rozprowadzić szampon palcami i przystąpić do płukania. Koniecznie trzeba dobrze spłukać, nie powinno zostać żadnych resztek szampony na włosach. Po dokładnym spłukaniu można nałożyć odżywkę do włosów naturalnych, pozostawić na parę minut i spłukać. Umytą perukę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem i pozostawić na stojaku do całkowitego wyschnięcia. 

Wszystkie niezbędne produkty można znaleźć w sklepie https://wigsss.com/sklep/kat/akcesoria/.