świecowanie uszu

Czym jest świecowanie uszu i czy warto ten zabieg wykonywać?

Świecowanie uszu jest prostym i bezbolesnym zabiegiem, który pomaga usunąć zalegającą woskowinę. Dobre jakości świece do uszu oczyszczają kanał słuchowy i zapobiegają wielu dolegliwościom. Czy zabieg ten faktycznie jest skuteczny i jak go wykonywać, by przyniósł pożądane efekty? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Na czym polega świecowanie uszu?

Świece do uszu wyglądają jak puste rurki i wykonane są w zależności od wersji z bawełny lub lnu. W procesie produkcji zwinięte są w ciasny stożek i nasączone woskiem sojowym, parafiną i woskiem pszczelim. Na rynku znaleźć można świece o różnym składzie i ich wybór wcale nie jest tak prosty, jak może się to wydawać.

W trakcie zabiegu świecowania pacjent leży na boku z uchem skierowanym ku górze. Jeden koniec świecy wkładany jest do ucha, a drugi zostaje podpalony, Spalony materiał powinno się odcinać a po skończonym zabiegu jednego ucha, odwraca się pacjenta i przeprowadza świecowanie drugiego ucha. Świecowanie można przeprowadzić w gabinetach kosmetycznych, ale z powodzeniem zabieg ten można również wykonać we własnym domu. Ważne, by mieć kogoś do pomocy.

Działanie świec do uszu ma polegać na wytworzeniu próżni i ciepła, które mają zmiękczać woskowinę oraz wyciągać wszelkie zanieczyszczenia do pustych świec.

Jakie efekty można uzyskać dzięki świecowaniu uszu?

W gabinetach medycyny alternatywnej zapewniają, że można w ten sposób pozbyć się zapalenia zatok, zawrotów głowy i szumów w uszach. Dym, który powstaje w procesie spalania świecy, ma wysuszać kanał słuchowy i pobudzać proces mocniejszego pozbywania się woskowiny z przewodu słuchowego. Świecowanie ma również sprzyjać relaksowi i zapobiegać nadmiernemu stresowi. Aby zabieg był skuteczny, należy kupić markowe i w pełni naturalne świece, które pozbawione będą sztucznych dodatków, konserwantów i wypełniaczy. Wybierając takie rozwiązanie, możemy mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny i skuteczny. Zdecydowanie wartym polecenia miejscem do zakupu takich produktów jest https://natureplace.pl – znajdziemy tam szeroki asortyment w bardzo korzystnej cenie.

Niezwykle ważne jest, by w trakcie zakupu sprawdzić, czy dany model będzie dobrze pasował do naszego ucha. Zdecydowanie uprości to zabieg i poprawi efekty. Pamiętajmy, że zabieg ten warto wykonywać w profesjonalnych gabinetach, bo samodzielne świecowanie słabej jakości produktem może nie przynieść pożądanych efektów.

Jak przeprowadzić świecowanie uszu w domu?

Zabieg ten powinniśmy przeprowadzać wyłącznie w momencie, gdy może nam ktoś pomóc. Samodzielne świecowanie może być bowiem niebezpieczne i się skończyć poparzeniem skóry twarzy lub włosów. Osoba, której zamierzamy świecować uszy powinna ułożyć się na boku, najlepiej, gdy pod głową będzie miała niewielką poduszkę. W celach bezpieczeństwa warto przykryć głowę ręcznikiem, w którym wycinamy niewielki otwór na samo ucho.

Zanim zapalimy świecę, warto solidnie rozmasować ucho w celu pobudzenia krążenia. Zabieg ten pomoże uzyskać lepsze wchłanianie olejków eterycznych zawartych w świecach. Następnie delikatnie wkładamy świecę do ucha i podpalamy jeden koniec. Proces spalania nie jest zbyt szybki, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, jakiekolwiek próby wpłynięcia na przyspieszenie spalania nie są wskazane. Warto wiedzieć, że w celu uniknięcia poparzeń producenci świec zabezpieczają jej koniec w taki sposób, by nie był on palny.

W trakcie spalania warto odcinać lub usuwać pęsetą nadmiar spalonej świecy, co zapobiegnie opadnięciu resztek na głowę. Po zakończeniu świecowania można sprawdzić końcówkę i przekonać się, ile zanieczyszczeń z ucha nagromadziło się w środku. Jak widać, zabieg nie jest trudny i bez problemu można przeprowadzić go we własnym domu pod warunkiem, że zorganizujemy sobie pomoc. Jeśli jednak wolimy wybrać profesjonalną usługę w gabinecie medycyny alternatywnej, to przyjdzie nam za niego zapłacić około 90-120 zł. Ważną zaletą takiego wyboru jest pewność, że w trakcie zabiegu wykorzystane zostaną świece do uszu najwyższej jakości.