suplementy diety

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Suplementy diety to produkty, jakich nie można mylić z lekami. Warto wiedzieć, czym cechują się te wyroby. Jakie zalety ma suplementacja organizmu? Na jakie suplementy powinniśmy postawić? O czym pamiętać podczas wyboru? Co oferuje rynek?

Pojęcie suplementu diety

Okazuje się, że suplementy mają za zadanie uzupełnić normalną dietę. Nie można ich traktować jako lekarstw, gdyż nie mają one leczniczych właściwości. Definicja wskazuje, że suplement diety to środek spożywczy, jakie ma na celu uzupełnić zwykłą dietę. To cenne źródło witamin, składników mineralnych i innych związków, jakie wykazują efekty odżywcze lub fizjologiczne. Powinny mieć taką postać, jaka zapewnia odpowiednie dawkowania – kapsułka, saszetka z proszkiem, płyn. Przepisy prawne wskazują, że suplementów nie możemy mylić z wyrobami leczniczymi. Określona została maksymalna zawartość witamin i innych związków, jakie zawarte są w codziennej porcji suplementu To pozwala zachować odpowiednie dawkowanie, zgodne z zaleceniami lekarza i producenta.

Pamiętajmy o tym, aby nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia suplementów. W tym wypadku “więcej” może nam zaszkodzić, a my osiągniemy odwrotne efekty. Produkty zakupimy w wielu miejscach, w tym na stronie ochnaturalnie.pl.

Jeśli chodzi o inne produkty popularne w ostatnim czasie, nie bez znaczenia jest płyn Lugola 5%. To produkt mający szerokie zastosowanie nie tylko w kwestii zdrowia, lecz także w przemyśle spożywczym

Różnice między suplementami diety a lekami

Najprościej rzecz ujmując, lek bazuje na leczniczych właściwościach. jest stosowany wtedy, gdy walczymy z chorobami lub staramy się im zapobiegać. Ma skuteczne i bezpieczne działanie, co jest potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Leki, po wprowadzeniu do obrotu, są cały czas obserwowane pod kątem niepożądanych działań. Z tego względy muszą one spełniać specjalistyczne wymogi jakościowo i są poddawane kontrolom.

Istnieje sporo różnic pomiędzy lekami a suplementami. Nie zapominajmy o tym, że zadaniem suplementu nie jest leczenie – ma on jedynie uzupełniać codzienną dietę. Wprowadzenie produktu na rynek przebiega łatwiej, gdyż nie trzeba korzystać z licznych badań i testów. Przy nazwie produktu pojawia się zwrot suplement diety, dzięki czemu konsument dokładnie wie, co wybiera.

Jakie zalety ma suplementacja?

Naturalne suplementy diety mają szereg zalet, jakie warto poznać. W tym wypadku warto wyróżnić:

 • dodanie energii organizmowi,
 • wzmocnienie układu odpornościowego,
 • wsparcie układu krwionośnego,
 • ochronę komórek przed uszkodzeniami,
 • opóźnienie procesów starzenia,
 • łatwą przyswajalność,
 • wyeliminowanie stresu oksydacyjnego,
 • brak skutków ubocznych, pod warunkiem stosowania danych porcji,
 •  synergiczne działanie,
 • pozytywny wpływ na wzrok,
 • wsparcie pracy jelit,
 • wsparcie kondycji skóry i wiele innych.

Wszystkie te cechy sprawiają, że suplementy diety cieszą się sporym uznaniem na rynku. Plusem jest to, że z łatwością znajdziemy takie produkty w sklepie z naturalnymi wyrobami, jakie daje nam przyroda.