atak serca

Atak serca: ból brzucha, inne problemy żołądkowo-jelitowe mogą wskazywać na zły stan serca

Ból brzucha może być nie tylko zwykłą dolegliwością, ale może oznaczać chorobę układu krążenia, chorobę serca lub chorobę wieńcową serca.

Ponieważ te trzy terminy w jakiś sposób brzmią podobnie, ludzie często używają ich zamiennie, ale te trzy choroby serca w rzeczywistości się różnią.

Choroba sercowo-naczyniowa odnosi się do wszystkich rodzajów chorób, które atakują serce lub naczynia krwionośne; w ten sposób obejmuje chorobę wieńcową serca, która jest zatykaniem tętnic, które może powodować zawały serca, udar, wrodzone wady serca i chorobę tętnic obwodowych.

Z drugiej strony choroba serca odnosi się do wszystkich stanów, które wpływają na strukturę i funkcję serca. Jest to zatem rodzaj choroby sercowo-naczyniowej, a jednym z przykładów jest choroba wieńcowa serca.

Oprócz bólu żołądka, inne problemy żołądkowo-jelitowe, na które musisz również uważać, ponieważ mogą wskazywać, że masz poważną chorobę serca, takie jak ból brzucha, wymioty, wzdęcia i nudności.

Według Daily Express, badanie przeprowadzone przez New England Journal of Medicine wykazało, że wielu pacjentów z chorobami układu krążenia lub serca najpierw samodzielnie sprawdzało niestrawność.

Eksperci ds. Zdrowia powiedzieli, że osoby z chorobami serca zwykle mają problemy żołądkowo-jelitowe, ponieważ serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi w całym organizmie, co powoduje spowolnienie krążenia krwi.

Chemia organizmu zmienia się z zasadowej na kwaśną w wyniku wolnego krążenia krwi. A kiedy organizm jest już w stanie kwaśnym, układy narządów, takie jak przewód pokarmowy, nie będą działać prawidłowo.

Ból brzucha, który może wskazywać na chorobę serca, jest opisywany jako ostry i sporadyczny. Jednak, ponieważ choroba serca nie jest leczona, objaw ten może stać się przewlekły.

Czasami jesteśmy tak przyzwyczajeni do myśli, że ból brzucha nie jest poważny, że nie poświęcamy mu wystarczającej uwagi. Jeśli jednak ból pojawia się w górnej lewej części żołądka, może to wskazywać na zły stan serca. Ból może być również odczuwalny na zwieraczu przełyku.

Oprócz bólu brzucha, wymiotów, wzdęć żołądka i nudności, możesz również pocić się i odczuwać zmęczenie.

Jeśli doświadczasz tych problemów żołądkowo-jelitowych, natychmiast udaj się do lekarza, ponieważ może to uratować Ci życie.