zdrowe menu

Zdrowe menu bez spędzania długich godzin w kuchni? Podpowiadamy, jak tego dokonać!

Gotowanie zdrowych potraw wcale nie musi zabierać całego dnia. Można śmiało jeść zdrowo, eliminując przy tym konieczność spędzania długich godzin na planowaniu, robieniu zakupów i gotowaniu. Choć brzmi to nierealnie, to jednak z naszymi wskazówkami okaże się to zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Zapoznaj się z naszymi podpowiedziami.

Zdrowe odżywianie i szybkie gotowanie

Wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych to proces trudny i dość skomplikowany, aczkolwiek przy dobrej organizacji może okazać się osiągalny. Aby gotować szybko i sprawnie musisz zastosować się do poniższych rad:

  • Rób zakupy przez internet – dzięki temu unikniesz nerwowego poszukiwania potrzebnych produktów na półkach, których nagle nigdzie nie można znaleźć. Wystarczy że wpiszesz niezbędne towary w wyszukiwarkę sklepu i wrzucisz je do wirtualnego koszyka. Rozwiązanie to pozwoli Ci zaoszczędzić czas, a także wyeliminować konieczność dostosowywania się do sztywnych godzin otwarcia sklepów i marnowania czasu w długich kolejkach do kasy.
  • Wybieraj proste przepisy – choć na początku może Ci się wydawać, że chętnie ugotujesz potrawę o skomplikowanym przepisie, to jednak w praktyce może się okazać, iż nie masz na tyle dużo czasu lub zwyczajnie zabrakło Ci chęci i motywacji. Warto więc od samego początku decydować się na realizowanie nieco prostszych dań, co daje większe prawdopodobieństwo, że jednak gotowanie dojdzie do skutku.
  • Czytaj przepisy w całości – krótka lista składników wcale nie musi oznaczać braku komplikacji na etapie realizacji. Nierzadko w takich przepisach znajdują się bowiem wytyczne, z których jasno wynika, że proces gotowania trzeba było rozpocząć np. dzień wcześniej. Przeczytaj przepis w całości, dzięki czemu zamarynujesz mięso odpowiednio wcześnie lub po prostu wybierzesz nieco prostszą recepturę.
  • Gotuj na kilka dni z góry – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ugotować więcej zdrowego dania i podać go kilka dni pod rząd. Możesz też podawać posiłki przygotowane na kilka dni z góry naprzemiennie. Zaserwuj jedną potrawę w poniedziałek, środę i piątek, a drugą we wtorek i czwartek.
  • Miej pod ręką zdrowe przekąski – jeśli wyjątkowo nie chce Ci się gotować, trzymaj pod ręką zdrowe przekąski. Naturalny jogurt z własnoręcznie skomponowaną mieszanką płatków owsianych i orzechów świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji i na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż miseczka chipsów lub tabliczka czekolady.

Zamów dietę pudełkową

Dla osób, które wyjątkowo nie lubią gotować, również mamy gotowe rozwiązanie. Na rynku dostępnych jest wiele firm cateringowych, które posiadają w ofercie szereg ciekawych diet pudełkowych https://bedietcatering.pl/placuszki-ze-szpinakiem-przepis/. Możesz zdecydować się na skorzystanie z usług takiego przedsiębiorstwa i zapomnieć o gotowaniu. Jest to wygodna alternatywa, która pozwoli Ci oszczędzić czas, a jednocześnie wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe niemal natychmiast. Możesz wybrać dietę, która pozwoli Ci schudnąć, przytyć lub utrzymać aktualną wagę. Spośród wysoce rozbudowanych ofert możesz wybierać m.in. diety dedykowane dla wegetarian i wegan oraz diety wykluczające pojedyncze składniki – gluten, nabiał, laktozę, ryby itp. Dzięki temu dostosujesz wybór do swoich indywidualnych preferencji żywieniowych i oczekiwań.