cordyceps

Preparaty medycyny chińskiej – cordyceps

Poznaj naturalny sposób na zdrowie, witalność i doskonały nastrój.

Dbanie o zdrowie w czasie pandemii

Zdrowie zawsze było najważniejsze, dziś jednak obawiamy się o nie znacznie bardziej niż kiedykolwiek. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że poza noszeniem maseczek i izolacją społeczną, wciąż szukamy sposobów na wzmocnienie organizmu. Obawa przed Covid-19 jest większa u osób posiadających inne schorzenia, które potencjalnie mogłyby się przyczynić do trudniejszego przebiegu zakażenia. Dodatkowo wiele placówek zostało przekształconych w szpitale jednoimienne, przychodnie najchętniej leczą za pośrednictwem telefonu, a umówione zabiegi bywają odwoływane bez uprzedzenia. Generalnie każdy teraz powinien mocno zadbać o utrzymanie swojego organizmu w jak najlepszym zdrowiu. Warto w tym celu wspomóc go naturalnymi suplementami diety.

Cordyceps – co to jest i jakie są jego właściwości?

Cordyceps, inaczej maczużnik, to grzyb pasożytniczy z rodziny buławinkowatych. Bytuje on na larwach motyli, a znajdujące się w jego składzie nukleozydy: kordycepina i ergosterol mają bardzo korzystne działanie na ludzki organizm. Z wieloletnich badań wynika, że cordyceps wykazuje działanie poprawiające metabolizm, opóźniające starzenie się, regulujące gospodarkę hormonalną, wspierające układ immunologiczny oraz oddechowo-krążeniowy.

Preparaty na bazie cordycepsu stosowane są w ramach wsparcia walki z cukrzycą, chorobami płuc, wątroby, nowotworami, chronicznym zmęczeniem, infekcjami nerek, schorzeniami autoimmunologicznymi (np. Hashimoto, alergie).

Maczużnik uważany jest za naturalny antybiotyk, który stymuluje organizm do walki z bakteriami, a nawet skutecznie działa na infekcje wywołane przez wirusy.

Naturalna walka z wirusami

W przypadku infekcji wirusowych, medycyna konwencjonalna często ogranicza się do zwalczania objawów. Aby przyspieszyć i ułatwić sobie powrót do zdrowia lub po prostu zapobiec zachorowaniu, dobrze jest skorzystać z preparatów znanych tradycyjnej medycynie chińskiej. Jednym z polecanych suplementów jest Fohow Oral Liquid. Dzięki zawartości cordycepsu, możesz liczyć na jego prozdrowotne właściwości. 1 łyżeczka dziennie ma pobudzić Twój układ odpornościowy do odpierania ataku ze strony wirusów.