kremy ochronne na zimę

Od jakiej temperatury warto stosować kremy ochronne na zimę?

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna zarówno latem, jak i zimą. W chłodne dni skóra jest narażona na niekorzystne warunki i należy prawidłowo ją wspierać. Dlaczego warto stosować kremy ochronne na zimę? Jaka pogoda będzie odpowiednia, aby zacząć taką pielęgnację?

Kiedy stosować kremy ochronne na zimę?

Kremy na zimę ochronne to konieczność, kiedy pogoda nie dopisuje. Na zewnątrz wcale nie musi być mrozu i śniegu, aby zabezpieczanie skóry stanowiło konieczność w pielęgnacji. Dlaczego trzeba używać preparatów ochronnych?

Podczas chłodnych dni, kiedy powietrze jest zimne i suche, skóra jest narażona na odwodnienie. Zbyt słabe nawilżenie cery może skutkować naruszeniem bariery ochronnej. Warto zaznaczyć, że zimą nie tylko mróz straszny, ale także ciepłe i suche powietrze obecne w mieszkaniach. Tak naprawdę pielęgnację ochronną warto zacząć stosować już jesienią, podczas gdy na zewnątrz panują dodatnie temperatury.

Chłodny i mroźny wiatr sprawia, że skóra staje się sucha i szorstka. Często naruszenie bariery hydrolipidowej sprawia, że naskórek nadmiernie łuszczy się, pozostawiając czerwone ślady. Podrażniona twarz piecze oraz swędzi.

Idealny skład kremów ochronnych

Kremy ochronne gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne zawierają wiele składników, które wspomagają regenerację skóry oraz tworzą barierę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Warto szukać kremów ochronnych z:

  • witaminami A, E, C — wzmacniają barierę ochronną skóry oraz wspomagają regenerację. Dodatkowo wykazują działanie antybakteryjne.
  • oleje roślinne — oleje i masła roślinne to emolienty, które nawilżają oraz tworzą barierę na skórze. W składach kremów będą pod postacią np. masła shea, oleju z pestek, oleju z awokado.
  • alantonina i pantenol — substancje, które łagodzą podrażnienia.
  • wazelina i parafina — zapobiegają przed utratą wilgoci, a dodatkowo odpowiadają za prawidłowe nawilżenie.
  • gliceryna — wchłania się i zapobiega utracie wody z organizmu.

Dłonie — jak dbać o nie podczas zimy?

Dłonie podczas zimy są bardzo narażone na podrażnienia. Bardzo często oprócz suchej skóry pojawia się świąd oraz wysypka. W czasie niskich temperatur konieczne jest używanie kremów, które nie tylko chronią i nawilżają, ale także regenerują skórę. Warto wybrać krem, który zawiera witaminę A, C oraz E. Dobry kosmetyk powinien nie tylko nawilżać skórę, ale także odżywiać.

Krem do dłoni powinien być używany w miarę możliwości często. Warto stosować go po każdym myciu rąk, ponieważ woda przesusza powierzchnie skóry. Nie należy myć dłoni w zbyt zimnej ani w gorącej wodzie.

Bardzo ważna jest pielęgnacja ust. W trakcie zimy często dochodzi do sytuacji, w której usta są przesuszone i popękane. Aby tego uniknąć, należy stosować preparaty ochronne.

Warto zainwestować w dobrej jakości kremy na zimę ochronne, które pozwolą zachować odpowiedni stan skóry. Warto przeciwdziałać uszkodzeniu warstwy hydrolipidowej, ponieważ to bariera, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi.